Skup aut osobowych Warszawa - oferta, dlaczego warto?

Sprzedaż samochodu na własną rękę nie jest przesadnie prostym przedsięwzięciem. Potrzeba do tego sporej ilości wolnego czasu, cierpliwości i nerwów. Najpierw trzeba samemu przygotować ogłoszenie i dokładnie opisać w nim oferowany pojazd. Trzeba też postarać się o wysokiej jakości fotografie, które dobrze przedstawią stan faktyczny auta. Stworzenie ogłoszenia w sieci to jednak dopiero początek. Kiedy zostanie ono opublikowane będzie trzeba umawiać się na oględziny z potencjalnymi kupującymi, co oznacza mnóstwo czasu na oczekiwanie na przyjazd klienta, rozmowy i negocjacje. Często zdarza się że osoby zainteresowane po oględzinach rozmyślają się lub auto nie jest takie, jakie by chcieli więc rezygnują z zakupu. Jak wyraźnie widać - jest to rozwiązanie dalekie od idealnego, szczególnie jeśli zależy nam na szybkiej sprzedaży. Na szczęście dostępne są skupy aut używanych za gotówkę.

Skup aut osobowych Warszawa
obrazek prezentujacy

Skup samochodów używanych za gotówkę - dlaczego warto?

W skupie samochodów używanych za gotówkę można błyskawicznie sprzedać swój samochód, bez potrzeby przygotowywania ogłoszenia i umawiania się z kupcami. To obecnie jedna z najszybszych metod sprzedaży pojazdów. Do tego jest niezwykle wygodna - dostarcza się auto na plac skupu, gdzie następnie jest ono oglądane przez specjalistę, który sprawdza jego stan techniczny i wizualny. Na podstawie zebranych w ten sposób informacji skup przedstawi wycenę pojazdu na sprzedaż. Osoba sprzedająca nie musi w tym procesie robić w zasadzie nic. Kolejną zaletą skupu samochodów używanych jest właśnie wycena - zawsze jest ona uczciwa, a w przypadku próby sprzedaży na własną rękę kupujący często mocno zaniżają kwotę sprawiając, że sprzedaż przestaje być opłacalna.

Skup aut za gotówkę - jakie auta?

Skupy aut za gotówkę przyjmują rozmaite auta, jednak najczęściej są to samochody nieuszkodzone, jeżdżące, o określonym maksymalnym wieku, np. nie starsze niż 15-20 lat. Wprowadzenie takich zasad wynika z faktu, że właściciele skupów nie tylko skupują, ale także sprzedają pojazdy, które odkupują. Musi im się to opłacać, a jak wiadomo - starsze, mniej popularne, mniej bezpieczne i uszkodzone oraz trudne w naprawie samochody znacznie ciężej sprzedać z zyskiem. Skup nie jest również złomowiskiem, dlatego uszkodzone pojazdy i takie, które z różnych względów nie nadają się do jazdy legalnie nie zostaną w takim miejscu przyjęte. Najłatwiej sprzedać w skupie pojazd 6-7 letni, zadbany, z odpowiednią i rzetelnie prowadzoną dokumentacją.